W dniach 5-6 maja rozegrał się w Tokio International Karate Friendship. W tym wydarzeniu udział wziął sensei Bartłomiej Zakrzewski, który wystartował w konkurencji kata Men +50 lat. Kategoria ta była najbardziej liczną kategorią, bo aż 54 zawodników zgłosiło w niej swój udział. Po wykonaniu kata Saiha sensei Bartek uplasował się na 12 miejscu. Jest to bardzo dobry wynik zważywszy na fakt startu tak wielu zawodników. Do finałowej szóstki weszli sami reprezentanci Japonii. Po konkurencji kata sensei Bartek sprawował rolę sędziego. Po Turnieju w Tokio odbył się Intensive Course – obóz szkoleniowy na Mitsumine oraz w Dainkanjama Dojo. Zwieńczeniem kursu oraz pobytu w Japonii był egzamin sensei Bartka na 4 dan ukończony pozytywnie.












