„Ludzkie życie nabiera blasku i siły tylko wtedy, kiedy się je poleruje i utwardza” – Masutatsu Oyama.
W niedzielę, 15 grudnia w DOJO Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin SATORI odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu, który przeprowadził Shihan Jacek Czerniec – 6 dan. Przystapilo do niego 100 karateka. Dla jednych był to pierwszy test, dla innych kolejny. Wszyscy musieli wykazać się znajomością obowiązujących technik i dokładnym ich wykonaniem. Wszyscy zdali egzamin bezbłędnie. Natomiast w kolejnych dniach odbyły się następne egzaminy na stopnie kyu. We wtorek Shihan Jacek Czerniec przeprowadził egzamin dla dzieci w nowo powstałej sekcji w Siedliszczu. Udział w nim wzięło 42 osoby.
Natomiast wczoraj w Dojo Lubelski Klub Karate Kyokushin odbył się egzamin, w którym udział wzięło 4 senpai z Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin SATORI. Cała czwórka zaliczyła egzamin bezbłędnie wykonując wymagane techniki oraz przechodząc test kumite. Nominacje najwyższy stopień uzyskali:
Fabian Nafalski 3kyu
Katarzyna Metyk 4 kyu
Marzena Łatka 4 kyu
Michał Łatka 4kyu.
Zarówno dzieciom z Siedliszcza jak i senpai z Dojo Chełm serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości na dalszej drodze Kyokushin.Gratulujemy!


