W dniach 16-17 maj bułgarskie miasto Warna było gospodarzem 39 Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin. W tych zawodach Chełmską Szkołę Karate Kyokushin SATORI reprezentowało dziewięciu zawodników. Najlepiej zaprezentowało się dwóch reprezentantów. Mateusz Hurko, który wywalczył 1.miejsce w kategorii chłopców 14-15 lat do 75 kg i tym samym uzyskał tytuł Mistrza Europy. Drugi puchar wywalczył sensei Bartłomiej Zakrzewski, zajmując 3.miejsce w konkurencji kata Men powyżej 50 lat spośród 13 innych zawodników startujących w tej kategorii a tym samym uzyskał tytuł brązowego medalisty Mistrzostw Europy. Pozostali zawodnicy pomimo bardzo dobrych walk w swoich kategoriach nie zdołali wejść do strefy medalowej. W tych mistrzostwach udział wzięło około 850 zawodników z całej Europy, a stoczone walki z najlepszymi zawodnikami starego kontynentu pokazują wysoki poziom wyszkolenia zarówno w kumite jak i w kata. Zajęte miejsca na podium cieszą bardzo ale prawdziwym wyznacznikiem klasy zawodnika jest to co pokaże na tatami. I tak było na tych mistrzostwach, wszyscy zostawili serce na macie co bardzo cieszy i daje nadzieję na przyszłość.













