Strona głównaAktualności4 MEDALE Z BUDAPESZTU

4 MEDALE Z BUDAPESZTU

W dniach 9-10 grudnia w Budapeszcie na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Europy Open Seniorów Karate Kyokushin jak również Puchar Europy. Chełmska Szkoła Karate Kyokushin SATORI wystawiła na te zawody siedmioro zawodników, z których czworo stanęło na podium. Niepokonanymi w swoich kategoriach okazali się Rozalia Bielak i Fabian Nafalski. Obydwoje stoczyli po 4 walki, które kończyli przed czasem lub zdobywali wazari czyli pół punktu. Ich dominacja podczas pojedynków była bardzo wyraźna a techniki efektywne i skuteczne. Na drugim miejscu uplasował się w swojej kategorii debiutujący na tak prestiżowej imprezie Adam Wójtowicz. On również stoczył 4 pojedynki, lecz w finale musiał uznać wyższość swojego rywala, który był od niego o wiele cięższy. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Tycjan Bielak. Po dwóch wygranych walkach w trzeciej nie podołał swojemu rywalowi i przegrał poprzez decyzję sędziów. Pozostali zawodnicy SATORI również stoczyli bardzo dobre pojedynki lecz nie udało im się dotrzeć do strefy medalowej.

Miłym akcentem podczas tego turnieju był fakt sędziowania przez sensei Bartka oraz sensei Wojtka konkurencji kata jak i kumite. Jest to dla nich samych jak i dla klubu duże wyróżnienie.

Podsumowując, Mistrzostwa Europy w Budapeszcie można uznać za bardzo udane, jesteśmy ze swoich zawodników bardzo zadowoleni gdyż widać, jak ich poziom wyszkolenia rośnie, jak się rozwijają i pragną wygrywać. Mistrzostwa zgromadziły 680 zawodników z 20 krajów Europy.

Wyjazd na zawody był współfinansowany z programu prewencyjnego #dobradruzynapzu

Sensei
Senseihttp://satorichelm.pl
sensei Bartłomiej Zakrzewski 3 dan - trener I klasy karate - instruktor samoobrony - ratownik KPP
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Polecamy

spot_img